HC Světnov ve výsledcích 2/2014

V sobotu 1.března se před více jak 250ti diváky, odehrálo první dějství finálového utkání, mezi Světnovem a Bohdalcem, které přineslo vyrovnaný, bojovný zápas, kde jsme se lépe vyrovnali s tíhou finálového zápasu mi a po první třetině zaslouženě vedli dva nula, ale ve druhé třetině jsme byli hodně vylučováni a soupeř toho ihned využil a srovnal skóre. Od třetí třetiny jsme šli za vítězstvím více než soupeř a také se nám tato snaha vyplatila, vstřelením sice jednoho, ale vítězného gólu a zaslouženě jsme vyhráli první finálový zápas, kde velkou oporou nám byl náš dobře chytající gólman. O týden později byl na řadě druhý finálový zápas, do kterého jsme vstupovali s vedení jedna - nula na zápasy, ale s vědomím, že to Bohdalec nedá zadarmo, a před více jak 500ti sty diváky jsme šli za výhrou hned od začátku. Po první třetině jsme vedli 2:0 a ve druhé jsme přidali další dva góly. Soupeř ale nejdříve snížil na 3:1 a v posledních vteřinách druhého dějství na 4:2. Třetí třetina se změnila v boj o každý kus ledu. Bohdalec jsme dostali do výhody našimi vyloučeními, kde se mu podařilo dostat na dostřel jediného gólu. Naštěstí jsme naši větší touhu po vítězství zúročili a ubránili těsné vítězství. Zaslouženě tak slavíme premiérový zisk titulu po třinácti letech účinkování ve Vesnické lize. Tímto bych chtěl všem spoluhráčům, ale i fanouškům, poděkovat za vytrvalost, se kterou jsme to společně dotáhli do vítězného konce. Tyto finálové zápasy se hrají na dvě vítězná utkání, což jsme odehráli všechna utkání v play-off, jen na tyto dvě, vždy vítězné utkání.